Naujienos
  Tyrimai
  Išgirsk vaiką
  Renginiai ir projektai
  Projektas "Saugesnis internetas"
  Pranešimai spaudai
  Vaikų linija žiniasklaidoje
  Vaikams ir paaugliams
  Diskusijos
  Apie Vaikų liniją
  Nuotraukos
  Kampanija BE PATYČIŲ
  Apie sunkumus
  Skaitiniai
  Savanoriams
  Kviečiame paremti
  Rėmėjai
  Draugai
  Leidiniai
  Atsiliepimai
  Naudingos nuorodos
  Kontaktai


Žymių žmonių kortelės

Kiekvienas iš mūsų įvairiais gyvenimo laikotarpiais turime vienokių ar kitokių sunkumų. Jų savo vaikystėje ar paauglystėje turėjo ir žymūs žmonės.

2002 ir 2004 metais Vaikų linija organizavo žymių žmonių kortelių akcijas, kuriose sutiko dalyvauti tokie Lietuvoje žymūs žmonės kaip Nomeda Marčėnaitė, Vytautas Šerėnas, Palmira Galkontaitė, Egidijus Knispelis. Vaikų linija išleido korteles su jų vaikystės nuotraukomis ir pasakojimais apie vaikystėje išgyventus sunkumus. Šiomis akcijomis Vaikų linija siekia, kad vaikai ir paaugliai, turintys sunkumų, kalbėtų apie juos ir ieškotų pagalbos.

Sunkumai palengvėja, kai apie juos pasikalbi. Nebijok kreiptis pagalbos!

Marijonas Mikutavičius

Kai mokiausi mokykloje, ne kartą teko stebėti, kaip klasiokai tyčiodavosi vieni iš kitų - šaipydavosi, stumdydavo, atiminėdavo daiktus. Tuo metu buvo smagu kartu su kitais pasijuokti, tačiau vėliau supratau, kaip nejauku ir skaudu būdavo atstumtiems vaikams. Kai kuriems iš jų netgi teko išeiti į kitą mokyklą, nes negalėjo pakęsti tokio klasiokų elgesio.

Marijonas Mikutavičius, žymus Lietuvos dainininkas ir televizijos laidų vedėjas, mano, kad vaikai neturi patirti pažeminimo ir patyčių. Juk mokykloje gera būti tuomet, kai vaikai yra
draugiški bei tolerantiški vieni su kitais.
 

Dalia Michelevičiūtė

Būdama ketvirtokė, parašiau laišką, kuriame įžeidžiau ir pasityčiojau iš savo bendraklasės. Manau, jog toks mano poelgis įskaudino draugę. Dabar man gėda, jog taip pasielgiau.

Dalia Michelevičiūtė, žymi Lietuvos aktorė, mano, kad vaikai neturi teisės žeminti vieni kitų. Kuomet kyla nesutarimai, labai svarbu suprasti vieniems kitus, o dėl netinkamo elgesio atsiprašyti. 

Livija Gradauskienė

Galvodama apie mokyklą prisimenu, kad joje būdavo tokių "kietuolių", kurie susirasdavo auką - naujoką ar tiesiog išsiskiriantį iš kitų žmogų, kurį užgauliodavo, sugalvodavo pravardes, erzindavo. Dabar matau, kad daugelis tų "erelių" tapo tiesiog nykiais žmonėmis, su kuriais nesinori bendrauti.

Livija Gradauskienė yra LNK televizijos laidų vedėja. Livija mano, kad vaikai turi mokytis
saugioje bei draugiškoje mokykloje, kur nepatirtų patyčių.

 

Nomeda Marčėnaitė

,,Kai mokiausi pradinėse klasėse, kiti vaikai kartais tyčiodavosi iš manęs: pravardžiuodavo ,,stora", praeidami pro šalį įgnybdavo ar kitaip užgaudavo. Man buvo labai blogai dėl to. Puikiai suprantu, kaip jaučiasi vaikai, iš kurių yra tyčiojamasi. Mane vaikystėje labai palaikė močiutė. Penktą klasę teko lankyti kitoje mokykloje, ir toje klasėje tapau netgi mėgiama kitų vaikų."

Dabar Nomeda yra dailininkė ir televizijos laidos ,,Nomeda" vedėja.

Vytautas Šerėnas

,,Vaikystėje ir paauglystėje buvau labai drovus – buvo nedrąsu užkalbinti mergaitę ar kalbėti prieš klasę. Aš ir dabar esu drovus, bet tai man netrukdo bendrauti su įvairiais žmonėmis, filmuotis ir vesti televizijos laidas. Supratau, kad ir su drovumu galima gyventi."

Dabar Vytautas Šerėnas yra aktyvus ir žinomas žmogus, daugeliui pažįstamas kaip populiarios laidos ,,Dviračio šou" vedėjas.

Palmira Galkontaitė

,,Paauglystėje anksti pradėjau bręsti. Kai man buvo dvylika, mano suapvalėjusios šlaunys ir krūtys varė mane iš proto. Varžiausi net išeiti prie lentos prieš klasę. Atrodžiau sau klaikiai nedaili. Taip reikėjo, kad kas nors mane galėtų suprasti!"

Dabar Palmira yra garsi žurnalistė. Ji dažnai filmuojasi ir nesivaržo, kad šimtai tūkstančių žmonių ją mato per televiziją.

Egidijus Knispelis

,,Kai buvau mažas, patekęs į nepažįstamą aplinką ar susidūręs su nepažįstamais žmonėmis smarkiai sutrikdavau. Nežinodavau, ką daryti. Vengdavau naujų vietų. Dabar net keista. Dabar galėčiau per petį paplekšnoti pačiam šalies Prezidentui. Mano laikais nebuvo Vaikų telefono linijos, kur būčiau galėjęs pasikalbėti apie savo sunkumus".

Dabar Egidijus yra populiarių televizijos laidų vedėjas ir gerai jaučiasi bendraudamas su daugybe nepažįstamų žmonių.


Naujienų prenumerata

El. paštasSprendimas: ivc.lt