Naujienos
  Tyrimai
  Išgirsk vaiką
  Renginiai ir projektai
  Projektas "Saugesnis internetas"
  Pranešimai spaudai
  Vaikų linija žiniasklaidoje
  Vaikams ir paaugliams
  Diskusijos
  Apie Vaikų liniją
  Nuotraukos
  Kampanija BE PATYČIŲ
  Apie sunkumus
  Skaitiniai
  Savanoriams
  Kviečiame paremti
  Rėmėjai
  Draugai
  Leidiniai
  Atsiliepimai
  Naudingos nuorodos
  Kontaktai


Vilniaus galerijoje ir lauko ekranuose - Lietuvos vaikų laimės vizija, BNS

Autorius: BNS, data: 2004 02 26
Tiražas: Nenurodytas; Rubrika: Nenurodyta

Iš visos Lietuvos atsiųstus vaikų piešinius, kuriuose jie vaizduoja laimę, sostinės gyventojai nuo ketvirtadienio galės matyti ne tik ant galerijos sienų, bet ir lauko ekranuose.

Meno ir kultūros centro "Stiklo karoliukai" galerijoje prasidės savaitę truksianti piešinių paroda "Kaip aš įsivaizduoju laimę", pranešė galerija.

"Vaikų linijos" - vaikams ir paaugliams skirtos psichologinės pagalbos tarnybos inicijuotas projektas-piešinių konkursas siekė atkreipti visuomenės dėmesį į vaikų problemas bei viešinti tarnybos, teikiančios pagalbą vaikams, vardą.

Lietuvos vaikų piešinius pamatys ne tik galerijos lankytojai.

Meno ir kultūros centras "Stiklo karoliukai", siekdamas, kad ši paroda išvengtų lokalumo ir pasiektų kuo įvairesnius visuomenės sluoksnius, pakvietė projekte dalyvauti bendrovę "Actual City Media" (ACM), užsiimančią informacijos bei reklamos transliavimu vaizdo ekranuose lauke.

Visą savaitę vaizdo klipai, sukurti iš vaikų piešinių ir užrašų, bus demonstruojami trijuose ACM lauko ekranuose ant Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro, prie prekybos ir pramogų centro "Akropolis" bei šalia prekybos centro "Senukai".

Konkursui, kuris vyko 2003 metų liepos-gruodžio mėnesiais, buvo atsiųsta apie 400 piešinių. Jauniausiam autoriui - vos 2 metai, vyriausiam - 19.

Piešinius siuntė vaikai iš darželių, mokyklų, parapijų, dienos centrų, iš nepilnamečių pataisos namų.

Lankytojai galės išrinkti jiems labiausiai patikusius piešinius, kurių autoriai, parodai pasibaigus, bus apdovanoti.

Parodoje taip pat bus eksponuojami kitoje piešinio pusėje buvę komentarai, ne mažiau iškalbingi nei pats piešinys.

"Mano sesutė skendo, bet tėveliai ją išgelbėjo, todėl man didžiausia laimė, kad sesutė gyva (Simona, 10 metų). "Ar galiu piešti tėvelį, grįžtantį pas mane ir mamą gyventi?" (Artūras, 7 metų). "Aš laiminga, kai vaikai šokinėja, o tuo metu saldainiais sninga" (Viginta, 7 metų). "Šiame piešinyje nupiešiau globos namus. Aš žiūriu pro langą, laukiu mamos" (Aleksandras, 7 metų). "Laimė gyventi kaime" (Mindaugas).

Tikimasi, kad projektas "Kaip aš įsivaizduoju laimę" atkreips tėvų, pedagogų ir pačių vaikų bei jaunuolių dėmesį į tai, kad kiekvieno vaiko nuomonė yra svarbi ir turi būti išgirsta.

Remiantis statistiniais duomenimis, potencialiai informaciją ekrane prie Žaliojo tilto per savaitę gali pamatyti apie 875 tūkst., o kituose dvejuose ekranuose - apytiksliai po 500 tūkst. žiūrovų.

Ši vaikų piešinių paroda yra dalis renginių savaitės, kuri bus skirta Lietuvos telefoninės psichologinės pagalbos tarnyboms. Šios savaitės metu organizuojami įvairūs informaciniai renginiai, skirti plačiosios visuomenės supažindinimui su tokių tarnybų veikla.

"Vaikų linija" - tai vaikams ir paaugliams skirta psichologinės pagalbos tarnyba. Ši tarnyba yra Respublikinės universitetinės ligoninės Vaiko raidos centro padalinys.


Naujienų prenumerata

El. paštasSprendimas: ivc.lt