Naujienos
  Tyrimai
  Išgirsk vaiką
  Renginiai ir projektai
  Projektas "Saugesnis internetas"
  Pranešimai spaudai
  Vaikų linija žiniasklaidoje
  Vaikams ir paaugliams
  Diskusijos
  Apie Vaikų liniją
  Nuotraukos
  Kampanija BE PATYČIŲ
  Apie sunkumus
  Skaitiniai
  Savanoriams
  Kviečiame paremti
  Rėmėjai
  Draugai
  Leidiniai
  Atsiliepimai
  Naudingos nuorodos
  Kontaktai


Lietuvos vaikų nupiešta laimė - sostinės galerijoje ir lauko ekranuose, ELTA

Autorius: ELTA, data: 2004 02 24
Tiražas: Nenurodytas; Rubrika: Nenurodyta

Vaikų iš visos Lietuvos piešiniai visą savaitę bus eksponuojami Užupyje įsikūrusioje "Stiklo karoliukų" galerijoje ir įvairiose sostinės vietose įrengtuose lauko ekranuose.

Meno ir kultūros centro "Stiklo karoliukai" galerijoje vasario 26 dieną atidaroma vaikų piešinių paroda "Kaip aš įsivaizduoju laimę" - tai vaikams ir paaugliams skirtos psichologinės pagalbos tarnybos "Vaikų linija" inicijuotas projektas, kuriuo siekta atkreipti visuomenės dėmesį į vaikų problemas bei viešinti tarnybos, teikiančios pagalbą vaikams, vardą. Piešinių konkursui, kuris vyko pernai nuo liepos iki gruodžio mėnesio, atsiųsta per 400 piešinių. Jauniausiam autoriui - vos dveji metukai, o vyriausiam - 19. Piešinius siuntė vaikai iš darželių, mokyklų, parapijų, dienos centrų, iš nepilnamečių pataisos namų.

Parodos lankytojai galės išrinkti jiems labiausiai patikusius piešinius, kurių autoriai, parodai pasibaigus, bus apdovanoti. Taip pat bus eksponuojami kitoje piešinio pusėje užrašyti autorių komentarai, kurie bus ne mažiau iškalbingi negu pats piešinys: "Mano sesutė skendo, bet tėveliai ją išgelbėjo, todėl man didžiausia laimė, kad sesutė gyva (Simona, 10 m.); "Kai kalbėjome apie laimę, Artūras paklausė: "Ar galiu piešti tėvelį, grįžtantį pas mane ir mamą gyventi?" (Artūras, 7 m.); "Aš laiminga, kai vaikai šokinėja, o tuo metu saldainiais sninga"(Viginta, 7 m.); "Šiame piešinyje nupiešiau globos namus. Aš žiūriu pro langą, laukiu mamos..." (Aleksandras, 7 m.).

Lietuvos vaikų piešinius ir mintis, kaip jie įsivaizduoja laimę, pamatys ne tik galerijos lankytojai. Meno ir kultūros centras "Stiklo karoliukai", siekdamas, kad ši paroda išvengtų lokalumo ir pasiektų kuo įvairesnius visuomenės sluoksnius, pakvietė projekte dalyvauti UAB "Actual City Media" (ACM), užsiimančią informacijos bei reklamos transliavimu per lauko vaizdo ekranus. Visą savaitę vaizdo klipai, sukurti iš vaikų piešinių ir užrašų, bus rodomi trijuose ACM lauko ekranuose: virš Nacionalinio operos ir baleto teatro, prie prekybos ir pramogų centro "Akropolis" bei šalia prekybos centro "Senukai".

Tikimasi, kad projektas "Kaip aš įsivaizduoju laimę" atkreips tėvų, pedagogų ir pačių vaikų bei jaunuolių dėmesį, kad kiekvieno vaiko nuomonė yra svarbi ir turi būti išgirsta. Remiantis statistiniais duomenimis, potencialiai informaciją ekrane prie Žaliojo tilto per savaitę gali pamatyti apie 875 tūkst., o kituose dvejuose ekranuose - apytiksliai po pusę milijono žiūrovų.

Ši vaikų piešinių paroda yra dalis renginių savaitės, kuri bus skirta Lietuvos telefoninės psichologinės pagalbos tarnyboms. Šios savaitės metu organizuojami įvairūs informaciniai renginiai, skirti plačiosios visuomenės supažindinimui su tokių tarnybų veikla.


Naujienų prenumerata

El. paštasSprendimas: ivc.lt