Naujienos
  Tyrimai
  Išgirsk vaiką
  Renginiai ir projektai
  Projektas "Saugesnis internetas"
  Pranešimai spaudai
  Vaikų linija žiniasklaidoje
  Vaikams ir paaugliams
  Diskusijos
  Apie Vaikų liniją
  Nuotraukos
  Kampanija BE PATYČIŲ
  Apie sunkumus
  Skaitiniai
     Geros praktikos rekomendacijos
     Priekabiavimas
     Ką mums pasakoja vaikai?
     Patyčių prevencija mokyklose
     Kuriame mokyklą be patyčių
  Savanoriams
  Kviečiame paremti
  Rėmėjai
  Draugai
  Leidiniai
  Atsiliepimai
  Naudingos nuorodos
  Kontaktai


Sunkumai mokykloje

   Santykiai šeimoje    Santykiai su bendraamžiais    Sunkumai mokykloje    Prievarta prieš vaikus    Apie rūkymą, alkoholį ir kitus narkotikus    Apie netektis    Mintys apie savižudybę    

Mokykloje vaikai praleidžia labai daug laiko – čia jie mokosi, bendrauja su klasės draugais, mokytojais, lanko popamokinius būrelius. Vaikams mokykloje dažnai iškyla sunkumų: prastas pažymys, nerimas dėl sunkaus kontrolinio, nesiseka mokytis ir pan.
Vaikai kartais nori pasiguosti, kad jiems sunku mokytis, kad mokymosi tempai labai dideli ir  sunku spėti išmokti naują medžiagą, kad nesuspėja padaryti visko, kas užduodama namų darbams ir dėl to gauna blogus pažymius.

"Vakar aš nepadariau matematikos namų darbų ir todėl šiandien man mokytoja paraše ketvertą… Žinau, aš pats kaltas, kad neparuošiau namų darbų, bet šiandienos pamokoms tiek daug užduota buvo, kad aš nesuspėjau…" – Tadas, 12 m.

Besimokančiųjų vyresnėse klasėse moksleivių laukia egzaminai ir atestatas, nuo kurio priklauso visas jų tolimesnis gyvenimas – kur jie įstos ir ką galės veikti baigę mokslus. Turėdami prastus pažymius jie nepateks niekur, todėl jaunuoliai turi daug mokytis tam, kad galėtų kur nors patekti. Tokia situacija kelia stresą, vaikai būna įsitempę ir dažnai nesugeba tinkamai atsipalaiduoti.

16 metų Rūta mokosi 10 klasėje. Nuo kitų metų jai reikės mokytis kita sistema – profiliuota mokymosi sistema. Ji pati turės pasirinkti dalykus, kuriuos nori mokytis, ir kurių jai gali reikėti ateityje. Bėda ta, kad Rūta nežino, ką rinktis. Mergaitė sako, kad ji gali pasirinkti, bet jei neįstos, kur norės, ką tuomet reikės daryti? Ji nebegalės mokytis kitur, o apie įstojimo į norimą specialybę galimybes irgi iš anksto negali nieko spręsti. Juk tiek daug jaunuolių iš visos Lietuvos bandys mokytis ten pat, kur nori ir ji…

Mintis, kad nuo pažymių priklauso visas tolimesnis gyvenimas, gali tapti nepakenčiama. Būna, kad gavę prastą pažymį atestate jaunuoliai nebemato prasmės gyventi ir bando nusižudyti. Pavasarį moksleiviams dažnai kyla stresas, kurį jie jaučia dėl mokslų.
Be to, kad mokykloje iškyla mokymosi sunkumų, vaikams kyla sunkumų ir bendraujant su mokytojais. Kartais vaikai susipyksta ar jau kuris laikas pykstasi su mokytoju: vaikai dėl to gali jausti įtampą vaikščiodami į pamokas, gali pykti, jei jiems atrodo, kad mokytojas neteisus.

14 metų Olia pasakoja, kad ji labai nemėgsta mokytis anglų kalbos, nes nesutaria su mokytoja. Mokslo metų pradžioje mokytoja, mergaitės nuomone, neteisingai įvertino jos kontrolinį darbą ir mokytojai nesutikus pataisyti pažymį, mergaitė kreipėsi į mokyklos direktorę. Po šio įvykio Olia nė karto negavo gero pažymio, nes mokytoja supykus "užsisėdo". Mergaitė išgyvena dėl to ir nežino, kaip pataisyti situaciją – artėja trimestras, o anglų kalbos pažymys prastas…

Mokykloje kylantys sunkumai – mokymosi sunkumai, prasti pažymiai, sudėtingi santykiai su mokytojais vaikams kelia įtampą ir nerimą. Neretai tai gali būti susiję su nuolatine vertinimo situacija, kuomet vertinamos vaiko žinios, pastangos, taip pat ir su tėvų reikalavimais gauti gerus pažymius, būti geru mokiniu ar pan.  Būna, kad mokykloje iškylančių sunkumų vaikai negali aptarinėti su savo tėvais – jie slepia savo blogus pažymius, mokytojų pastabas.

   Santykiai šeimoje    Santykiai su bendraamžiais    Sunkumai mokykloje    Prievarta prieš vaikus    Apie rūkymą, alkoholį ir kitus narkotikus    Apie netektis    Mintys apie savižudybę    


Naujienų prenumerata

El. paštasSprendimas: ivc.lt