Naujienos
     Prenumerata
     Ankstesnės naujienos
  Tyrimai
  Išgirsk vaiką
  Renginiai ir projektai
  Projektas "Saugesnis internetas"
  Pranešimai spaudai
  Vaikų linija žiniasklaidoje
  Vaikams ir paaugliams
  Diskusijos
  Apie Vaikų liniją
  Nuotraukos
  Kampanija BE PATYČIŲ
  Apie sunkumus
  Skaitiniai
  Savanoriams
  Kviečiame paremti
  Rėmėjai
  Draugai
  Leidiniai
  Atsiliepimai
  Naudingos nuorodos
  Kontaktai


Vaikų linijų diena: vaikų sunkumai turi būti išgirsti

2008 05 16

Gegužės 17-ąją pasaulyje minima tarptautinė Vaikų linijų diena. XXI amžiuje vaikai gali gauti pagalbos, paėmę į rankas telefoną, prisėdę prie kompiuterio ar nuėję iki pašto dėžutės. Naudodamos tradicines ir modernias komunikacijos priemones, Vaikų linijos visame pasaulyje siekia, kad kiekvieno berniuko ar mergaitės balsas būtų išgirstas ir nei vienas vaikas nebūtų paliktas vienas.

Vaikai yra viena iš silpniausių visuomenės grupių visame pasaulyje, mažiausiai gebanti pasirūpinti sau reikalinga informacija, parama ir pagalba. Kai suaugusieji į vaikų poreikius nekreipia dėmesio ar neteisingai juos supranta, vaikai gali gauti pagalbos ar patarimų surinkdami Vaikų linijos telefono numerį ar parašydami jai laišką.

Vaikų linija Lietuvoje dirbanti jau vienuoliktus metus, vaikus ir paauglius kviečia kreiptis dėl jiems iškilusių sunkumų ar rūpesčių. Tarnyba, paremta savanorišku darbu, pagalbą vaikams teikia telefonu, elektroniniu ir tradiciniu paštu.

"Pries pusvalandi galvojau kad susprogsiu jai man tuctuojau kas nors nepades..tada nusprendziau intrnete ko nors panasaus pajieskoti;DD IR RADAU...iskarto nuotaika pakilo.. labai dziugu girdeti kad ne viena as tokia..kai busiu 18-mete jai sita linija dar gyvuos eisiu ten dirbt" (Vienas iš vaikų atsiliepimų apie Vaikų liniją).

Kiekvienais metais Vaikų linijos konsultantai atsiliepia į keliasdešimt  tūkstančių vaikų ir paauglių skambučių. Nuo pat tarnybos darbo pradžios atsilieptų skambučių skaičius augo – tai susiję ir su tarnybos žinomumo augimu, ir su didėjančiu vienu metu dirbančių linijų skaičiumi. 2007 metais Vaikų linijos konsultantai atsiliepė į beveik 70 tūkst. vaikų ir paauglių skambučių. Tačiau Vaikų linijos pagalbos poreikis ženkliai viršija tarnybos galimybes – per 2007m. nemokamas Vaikų linijos telefono numeris 8-800-11111 buvo surinktas daugiau kaip 3 milijonus kartų.

Vaikų linijos konsultavimo internetu programa "Klausučio šalis" kiekvienais metais sulaukia vis daugiau vaikų ir paauglių laiškų, kuriuose dalijamasi sunkumais ir iškilusiomis problemomis, dažniausiai susijusiomis su santykiais, bendravimu su bendraamžiais, draugais ar tėvais. 2007 metais Vaikų linija sulaukė 1757 laiškų internetu.

Vaikų linijos vaidmuo visuomenėje – ne tik teikti pagalbą vaikams telefonu ir laiškais, bet ir kelti aktualias problemas, ieškoti sprendimo būdų, organizuoti aktualius renginius.

Lietuvos Vaikų linija jau ketvirtus metus vykdo prevencinę švietėjišką programą "Nustok tyčiotis", kuria siekiama aukščiausiu lygiu iškelti patyčių problemą bei aktyvinti įvairias visuomenės grupes, ieškant efektyvių šio reiškinio mažinimo būdų.

Praėjusiais metais Vaikų linija mokyklose išplatino prieš patyčias nukreiptų kortelių su žymių žmonių nuotraukomis, pristatė apyrankių "Be patyčių" akciją, lietuviškai įgarsino filmus apie patyčias, aktyviai dalyvavo organizuojant tarptautinę konferenciją "Modernūs požiūriai į patyčių ir smurto prevenciją mokyklose", kurioje susirinkę Lietuvos ir užsienio ekspertai iš 14 šalių pristatė moderniausias patyčių ir smurto prevencijos idėjas.

Vaikų linija yra tarptautinės organizacijos Child Helpline International, vienijančios per 160 Vaikų linijų visame pasaulyje, narė. Kiekvienais metais tarptautinis Vaikų linijų tinklas atsako į vidutiniškai 11 milijonų vaikų skambučių.

Vaikų linijos veiklą finansiškai ar paslaugomis remia: LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, TEO LT, AB, Vilniaus ir Klaipėdos miestų savivaldybės, LR Sveikatos apsaugos ministerija, UAB "Ober-Haus", "Nordea Bank Lietuva", Litvakų fondas, Druskininkų viešbutis "Pušynas", UAB "Informacijos valdymo centras", UAB "Mediaskopas",  LPF Gyvybės gelbėjimo fondas, Airijos kompanija "Taxback.com", gyventojai, skirdami 2 proc. nuo pajamų mokesčio.

Daugiau informacijos:

Robertas Povilaitis
Vaikų linijos vadovas
Mob.tel.: 8 698 88797
El.paštas: robertas.povilaitis@mf.vu.lt
http://www.vaikulinija.lt


Naujienų prenumerata

El. paštasSprendimas: ivc.lt