Naujienos
  Tyrimai
  Išgirsk vaiką
  Renginiai ir projektai
  Projektas "Saugesnis internetas"
  Pranešimai spaudai
  Vaikų linija žiniasklaidoje
  Vaikams ir paaugliams
  Diskusijos
  Apie Vaikų liniją
  Nuotraukos
  Kampanija BE PATYČIŲ
     Senesnė informacija
     Savaitė BE PATYČIŲ
     Pagalba suaugusiems
     Draugystės karnavalas
     Apyrankės "Be patyčių"
     Kuriame mokyklą be patyčių
     Patyčios - kas tai?
     Tėvams
     Vaikams
     Mokykloms
     Patyčių prevencijos programa Pilaitės vidurinėje mokykloje
     Naudinga literatūra apie smurto ir patyčių prevenciją
     Naudingos interneto svetainės apie patyčias ir jų prevenciją
     Filmai apie patyčias ir jų prevenciją
  Apie sunkumus
  Skaitiniai
  Savanoriams
  Kviečiame paremti
  Rėmėjai
  Draugai
  Leidiniai
  Atsiliepimai
  Naudingos nuorodos
  Kontaktai


"Nustok tyčiotis", Respublika, p. 25

Autorius: "Respublikos" inf., data: 2005 03 21

Tiražas: 28136; Rubrika: Būkime sveiki

Praėjusiais metais surengusi 20 seminarų mokykloms apie vaikų patyčių problemos sprendimą, "Vaikų linija" šiemet iki birželio mėnesio surengs dar 30 renginių specialistams, dirbantiems su vaikais.

Pirmieji seminarai vyks Šiaulių rajono, Elektrėnų, Varėnos, Šakių, Švenčionių rajonuose.
Pasak "Vaikų linijos" Vilniaus tarnybos vadovo Roberto Povilaičio, seminarų tikslas - atkreipti mokykloje dirbančių specialistų dėmesį į priekabiavimo reiškinį, jo paplitimą, suteikti teorinių žinių ir praktinių įgūdžių kovojant su agresyviu elgesiu mokyklose.
"Patyčios arba priekabiavimas - tai tyčinis pasikartojantis agresyvus vaikų ir paauglių elgesys, nukreiptas į silpnesnį bendraamžį norint sukelti jam fizinį arba emocinį skausmą. Priekabiavimas pasireiškia erzinimu, pravardžiavimu, daiktų atiminėjimu, tyčiojimusi, mušimu, ignoravimu, apkalbinėjimu ir panašiais veiksmais", - sako R. Povilaitis.

2001-2002 m. Pasaulinės sveikatos organizacijos atlikto tarptautinio tyrimo duomenimis, Lietuva tarp 35 šalių užima pirmą poziciją pagal vaikų, iš kurių tyčiojamasi, skaičių. Šio tyrimo duomenimis, net apie du trečdalius Lietuvos vaikų patiria patyčias o Švedijoje bendraamžių agresyvumą patiria tik vienas iš šešių vaikų. Užsienio šalių patirtis įrodo, kad, įgyvendinant specialias programas, įmanoma gerokai sumažinti patyčių lygį mokyklose.
Pasak "Vaikų linijos" Vilniaus tarnybos vadovo, 2004 m. pradžioje Lietuvos mokyklose pradėta įgyvendinti kampanija "Nustok tyčiotis" tik patvirtino šios problemos aštrumą. Beveik 0,5 tūkst. "Vaikų link jos" rengtuose seminaruose dalyvavusių specialistų patvirtino, jog jie neturi aiškių metodinių gairių, kaip spręsti šią išplitusią problemą.
Galimybę šiemet pratęsti kampaniją "Nustok tyčiotis" sudarė Karališkosios Nyderlandų ambasados skirta 10,6 tūkst. EUR parama.

Tenka apgailestauti, kad valstybinės institucijos vis dar nemato patyčių reiškinio epidemijos, nes kelių ministerijų rengiamoje programoje prieš vaikų prievartą, kuriai numatytas 3,2 mln. litų biudžetas, patyčių problemai spręsti trejiems metams buvo numatyta tik 10 tūkst. litų", - sako R. Povilaitis.

Psichologinę pagalbą vaikams ir paaugliams teikianti "Vaikų linija", vienijanti tris tarnybas Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje, per pastaruosius metus itin išplėtė savo programas: dvigubai pailgino konsultavimo laiką, pradėjo teikti konsultacijas internetu http://www.vaikulinija.lt, inicijavo ir įgyvendino programą "Nustok tyčiotis", skatinančią kovoti su vaikų tarpusavio tyčiojimosi ir priekabiavimo problema mokyklose.


Naujienų prenumerata

El. paštasSprendimas: ivc.lt