Naujienos
  Tyrimai
  Išgirsk vaiką
  Renginiai ir projektai
  Projektas "Saugesnis internetas"
  Pranešimai spaudai
  Vaikų linija žiniasklaidoje
  Vaikams ir paaugliams
  Diskusijos
  Apie Vaikų liniją
  Nuotraukos
  Kampanija BE PATYČIŲ
  Apie sunkumus
  Skaitiniai
  Savanoriams
  Kviečiame paremti
  Rėmėjai
  Draugai
  Leidiniai
  Atsiliepimai
  Naudingos nuorodos
  Kontaktai


Vaikų patyčios - vis aštrėjanti problema, Laikinoji sostinė, p. 2

Autorius: Iveta Skliutaitė, data: 2005 03 16

Tiražas: 8760; Rubrika: Aktualijos

Nuskriaustais pasijutusių mažųjų sulaukianti nemokama "Vaikų linija" labiausiai siekia užkirsti kelią bendraamžių patyčioms ir agresijai.

Pernai surengusi 20 seminarų mokykloms apie vaikų patyčių problemos sprendimą, "Vaikų linija" šiemet surengs dar 30 renginių specialistams, dirbantiems su vaikais.
Patarimų sulauks ir Kauno pedagogai.

"Vaikų linijos" tarnybos vadovo Roberto Povilaičio teigimu, seminarų tikslas - atkreipti mokykloje dirbančių specialistų dėmesį į priekabiavimo reiškinį, jo paplitimą, skatinti ieškoti būdų, kaip tvarkytis su patyčiomis, suteikti teorinių žinių ir praktinių įgūdžių kovojant su agresyviu elgesiu mokyklose.

"Patyčios, arba priekabiavimas, - tai tyčinis, pasikartojantis agresyvus vaikų ir paauglių elgesys, nukreiptas į silpnesnį bendraamžį, norint sukelti jam fizinį arba emocinį skausmą.
Priekabiavimas pasireiškia erzinimu, pravardžiavimu, daiktų atiminėjimu, tyčiojimusi, mušimu, ignoravimu, apkalbinėjimu ir panašiais veiksmais", - sakė R.Povilaitis.

Tarnybos vadovas tikino, jog priekabiavimą šalies mokyklose būtų galima prilyginti epidemijai. Prieš kelerius metus Pasaulinės sveikatos organizacijos atlikto tarptautinio tyrimo duomenimis, Lietuva tarp 35 šalių užima pirmąją vietą pagal vaikų, iš kurių tyčiojamasi, skaičių.
Šio tyrimo duomenimis, net apie du trečdaliai Lietuvos vaikų patiria patyčias.
Užsienio šalių patirtis įrodo, kad, įgyvendinant specialias programas, įmanoma sumažinti patyčių mastą mokyklose.

Praėjusiųjų metų pradžioje Lietuvos mokyklose pradėta įgyvendinti kampanija "Nustok tyčiotis" tik patvirtino šios problemos aštrumą.

Beveik pusė tūkstančio "Vaikų linijos" rengtuose seminaruose dalyvavusių socialinių pedagogų, psichologų, mokytojų ir administracijos darbuotojų patvirtino, jog jie neturi aiškių gairių, kaip spręsti šią išplitusią problemą.

Galimybę šiemet tęsti "Nustok tyčiotis" kampaniją sudarė Karališkosios Nyderlandų ambasados skirta 10,6 tūkstančių eurų (apie 365,7 tūkstančių litų) parama.
Psichologinę pagalbą vaikams ir paaugliams teikianti "Vaikų linija" vienija tris tarnybas Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje.

Kasmet ji sulaukia vis daugiau vaikų skambučių.


Naujienų prenumerata

El. paštasSprendimas: ivc.lt