Naujienos
  Tyrimai
  Išgirsk vaiką
  Renginiai ir projektai
  Projektas "Saugesnis internetas"
     Naudinga medžiaga
  Pranešimai spaudai
  Vaikų linija žiniasklaidoje
  Vaikams ir paaugliams
  Diskusijos
  Apie Vaikų liniją
  Nuotraukos
  Kampanija BE PATYČIŲ
  Apie sunkumus
  Skaitiniai
  Savanoriams
  Kviečiame paremti
  Rėmėjai
  Draugai
  Leidiniai
  Atsiliepimai
  Naudingos nuorodos
  Kontaktai


Projektas "Saugesnis internetas"

       

                 

2011m. liepos mėn. "Vaikų linija" prisijungė prie "Saugesnis internetas" projekto vykdymo, kuris nuo 2005-ųjų metų Lietuvoje įgyvendinamas pagal  Europos Komisijos programą.

2012-2014 m. projektą ,,Saugesnis Internetas LT SIC II" (,,Safer Internet LT SIC II") vykdo 4 partneriai: Švietimo informacinių technologijų centras, Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba, asociacija "Langas į ateitį" bei VšĮ "Vaikų linija". 

Projekto tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į žalingą informaciją ir elgesį internete; skatinti saugesnį, ypač vaikų, naudojimąsi internetu ir naujomis technologijomis, suteikti visuomenei galimybę anonimiškai pranešti apie neteisėtą ar žalingą interneto turinį bei teikti pagalbą vaikams, susidūrusiems su kibernetinėmis patyčiomis (ang. cyberbullying), seksualiniu viliojimu (angl. grooming), žalingu turiniu ir kita nemalonia ar bauginančia patirtimi naudojantis interneto technologijomis.
Projekto uždaviniai:
1.    Saugesnio interneto informavimo centro funkcijų vykdymas – tai visuomenės švietimas saugaus interneto klausimais. 
2.    "Karštosios linijos" funkcijų vykdymas. Interneto svetainėje paspaudę nuorodą http://www.draugiskasinternetas.lt/lt/misc/report_form bet kada galite pranešti apie Jūsų pastebėtą neteisėtą ar žalingą informaciją internete, kuri bus patikrinama ir perduodama atsakingoms institucijoms. 

3.    "Pagalbos linijos" funkcijų vykdymas (šias funkcijas atlieka "Vaikų linija"). Skambinant daugelyje Europos šalių veikiančiu vienodu nemokamu pagalbos vaikams telefono numeriu 116111 teikiama pagalba vaikams, internete susidūrusiems su tokiais pavojais kaip viliojimas, patyčios, priekabiavimas, žalingas turinys, ar kita nemalonia ar bauginančia patirtimi naudojantis interneto technologijomis.

33-jose Europos šalyse veikiančius informavimo centrus vienija INSAFE tinklas.
34 pasaulio šalyse veikia 39 interneto "karštosios linijos", kurias jungia INHOPE asociacija.

,,Saugesnis Internetas LT SIC II" tęsis iki 2014 m. spalio mėn.

Daugiau informacijos apie projektą

Iš dalies finansuojama Europos sąjungos

http://ec.europa.eu/saferinternet

www.saferinternet.eu

 


Naujienų prenumerata

El. paštasSprendimas: ivc.lt