Naujienos
  Tyrimai
  Išgirsk vaiką
  Renginiai ir projektai
  Projektas "Saugesnis internetas"
  Pranešimai spaudai
  Vaikų linija žiniasklaidoje
  Vaikams ir paaugliams
  Diskusijos
  Apie Vaikų liniją
  Nuotraukos
  Kampanija BE PATYČIŲ
  Apie sunkumus
  Skaitiniai
  Savanoriams
     Noriu būti savanoriu!
     Parengiamieji kursai
     Savanoriai apie VL
  Kviečiame paremti
  Rėmėjai
  Draugai
  Leidiniai
  Atsiliepimai
  Naudingos nuorodos
  Kontaktai


Savanoriams

Vaikų linija – tai savanoriška pagalbos tarnyba vaikams ir paaugliams. Vaikai ir paaugliai gali kreiptis į Vaikų liniją dėl įvairių jiems iškilusių sunkumų – nesutarimų su draugais, tėvais ar mokytojais, konfliktų, sunkumų moksluose, kai jaučiasi vieniši ar nemylimi, o taip pat dėl įvairių kitų rūpesčių, kuomet sunku ir norisi pasitarti. Pagalbą vaikams telefonu bei internetu teikia specialiai šiam darbui paruošti savanoriai konsultantai.

Vaikų linija nuolat ieško žmonių, norinčių išmėginti savo jėgas savanoriškoje veikloje, linkusių padėti vaikams ir paaugliams kalbant su jais telefonu, arba laiškais. Kasmet Vaikų linijos savanoriais konsultantais Vilniuje ir Kaune tampa vidutiniškai 30 žmonių.

KAS GALI BŪTI VAIKŲ LINIJOS SAVANORIU?

Kiekvienas gali juo tapti. Vaikų linijoje budi specialiai paruošti, apmokyti savanoriai konsultantai, todėl visai nebūtina turėti psichologinio arba kito socialinio pobūdžio išsilavinimo! Svarbiausia yra žmogaus noras padėti, užsiimti prasminga veikla – skiriant jai dalį savo laisvalaikio.

Vaikų linijos savanoriai yra ne jaunesni kaip 18 metų amžiaus. Šiuo metu dauguma dirbančių Vaikų linijoje savanorių yra studentiško amžiaus jaunimas, nors tarp jų yra ir studijas baigusių, jau gyvenime įsitvirtinusių žmonių.

KOKIAS ABEJONES GALI TURĖTI PRIEŠ APSISPRĘSDAMAS TAPTI SAVANORIU?

Būna, kad žmonės baiminasi įsitraukti į savanorišką veiklą Vaikų linijoje, abejodami savo pasirengimu padėti spręsti vaikams ir paaugliams iškylančius sunkumus...
Atsakymas: Vaikų linijoje savanoriai konsultantai prieš pradėdami budėti prie telefono arba prieš atsakinėdami savarankiškai laiškus, praeina apie 100 val. trukmės mokymus. Mokymus veda psichologai bei turintys didelę patirtį konsultantai-supervizoriai. Parengiamųjų kursų metų įgyjamos ne tik teorinės žinios, bet ir daug praktinių įgūdžių, stebimas konsultantų darbas. Taigi savanoriai pradeda darbą tik būdami pasiruošę bei įgavę įvairių konsultavimui būtinų įgūdžių.

Kartais abejojama tuo, ar pavyks savanoriavimą suderinti su kita žmogaus veikla – mokslais, laisvalaikiu...
Atsakymas: žinoma, darbas Vaikų linijoje reikalauja savanorio laiko. Per mėnesį savanoriai Vaikų linijos veikloms skiria maždaug 20 val. Tačiau tuo pat metu savanoriška veikla yra ir lanksti, sudaranti sąlygas derinti savanorystę su darbu ar mokslais, pvz. savanorių mokymai vyksta dažniausiai vakarais, 1-2 kartus per savaitę, o  kuriais konkrečiais laikais budėti prie telefono ar atsakinėti į laiškus internetu savanoris renkasi pats. 

KĄ ĮDOMAUS BEI NAUDINGO SAU GALIU ATRASTI BŪDAMAS VAIKŲ LINIJOS SAVANORIU?

Pirmiausiai, parengiamieji Vaikų linijos kursai yra labai vertingi ne tik tarnybos veiklai, bet ir kiekvieno asmeniniame gyvenime, kadangi sužinoma bei įgyjama tinkamo, lygiavertiško, pagarbaus bendravimo įgūdžių, išmokstama empatiškai išklausyti, ieškoti alternatyvių sprendimų, tinkamai reaguoti krizinėse situacijose ir t. t.

Vaikų linijos savanoriai ne tik konsultuoja vaikus ir paauglius telefonu. Jie taip pat dalyvauja ir kitose tarnybos veiklose: dalyvauja įvairiose akcijose ir renginiuose, organizaciniame darbe. Kasmet vyksta vertingi ir įdomūs savanorių kvalifikacijos kėlimo seminarai.

Vaikų linijos savanoriai ne tik dirba tarnyboje, bet ir kartu leidžia laisvalaikį – organizuoja ir švenčia įvairias šventes. Kasmet švenčiamas mūsų tarnybos gimtadienis, vasaros stovykla, Kalėdiniai vakarėliai. Yra įsikūręs Konsultantų klubas, kuriame savanoriai patys pasirenka ką smagaus norėtų kartų veikti.


Naujienų prenumerata

El. paštasSprendimas: ivc.lt