Naujienos
  Tyrimai
  Išgirsk vaiką
  Renginiai ir projektai
  Projektas "Saugesnis internetas"
  Pranešimai spaudai
  Vaikų linija žiniasklaidoje
  Vaikams ir paaugliams
  Diskusijos
  Apie Vaikų liniją
  Nuotraukos
  Kampanija BE PATYČIŲ
     Senesnė informacija
     Savaitė BE PATYČIŲ
     Pagalba suaugusiems
     Draugystės karnavalas
     Apyrankės "Be patyčių"
     Kuriame mokyklą be patyčių
     Patyčios - kas tai?
     Tėvams
     Vaikams
     Mokykloms
     Patyčių prevencijos programa Pilaitės vidurinėje mokykloje
     Naudinga literatūra apie smurto ir patyčių prevenciją
     Naudingos interneto svetainės apie patyčias ir jų prevenciją
     Filmai apie patyčias ir jų prevenciją
  Apie sunkumus
  Skaitiniai
  Savanoriams
  Kviečiame paremti
  Rėmėjai
  Draugai
  Leidiniai
  Atsiliepimai
  Naudingos nuorodos
  Kontaktai


Naudingos interneto svetainės apie patyčias ir jų prevenciją

http://www.bullying.co.uk/

Šis internetinis puslapis buvo sukurtas 1999 metais balandžio mėnesį Liz Carnell ir jos sūnaus John dėka. Tiesiogiai patyrę, kas yra patyčios mokykloje, jie ėmėsi aktyvių veiksmų, kurių rezultatas buvo bylos prieš North Yorkshire grafystės tarybą laimėjimas. Norėdami pasidalyti savo žiniomis ir patirtimi šia tema su kitais tėvais ir mokiniais, jie pasirinko Internetą kaip efektyviausią priemonę tai padaryti. 2000m. gegužės mėnesį Bullying Online tapo oficialiai registruota Jungtinės Karalystės labdaros organizacija, kurioje dirba 4 darbuotojai. Per pastaruosius ketverius metus jie atsakė  į daugiau nei 21 700 elektroninių laiškų. Bullying Online labdaros organizacija yra laimėjusi daugybę apdovanojimų ir toliau sėkmingai tęsia darbą šioje srityje.

  • Bullying Online internetinis puslapis skirtas mokiniams, tėvams ir mokytojams. Čia galima rasti:
  • Praktinę pagalbą ir patarimus tėvams, kurių vaikai patiria patyčias mokykloje: kaip atpažinti, kad vaikas yra užgauliojamas ir kaip jam padėti;
  • Patarimus mokiniams, nuolat patiriantiems patyčias mokykloje: kaip reaguoti, ką daryti, jei iš tavęs tyčiojamasi;
  • Teisininkų patarimus: informacijos apie tai, kas yra atsakingas už vaiko gerovę mokykloje, kokiais atvejais reikia kreiptis į policiją ir  kitas teisines institucijas, pan., suteikimas;
  • Informaciją, rekomendacijas norintiems rengti projektus prieš patyčias ir priekabiavimą savo mokykloje;
  • Tėvų klausimus ir specialistų atsakymus, ką daryti, kai iš  vaiko yra tyčiojamasi;
  • Vaikų klausimus ir specialistų atsakymus, ką daryti, kai iš tavęs yra tyčiojamasi;
  • Vaikų, patyrusių patyčias ir sėkmingai su jomis susidorojusių, patarimus;
  • Nuorodas, kur dar galima rasti informacijos apie patyčias ir apie pagalbos būdus;
  • Informaciją tėvams, kaip taisyklingai parašyti skundą dėl to, kad vaikas patiria patyčias mokykloje, ir kokių dokumentų reikia, kad kreiptis į teisines institucijas;
  • Pagalbą ir patarimus mokytojams, ką daryti, jeigu klasėje pasitaiko patyčių atvejų, kaip šiuos atvejus spręsti, kaip vykdyti patyčių prevencines veiklas klasėje;
  • Informaciją tėvams, kokius metodus galima naudoti, kalbantis su vaiku, patiriančiu patyčias mokykloje;
  • Informaciją apie patyčias, vykstančias už mokyklos ribų;
  • Patarimus ir pagalbą vyresniems žmonėms, patyrusiems patyčias mokykloje ir iki šiol nuo to kenčiantiems;
  • Vaikų, tėvų ir mokytojų konsultavimą elektroniniu paštu;
  • Informaciją apie vykstančias patyčias mobiliuoju telefonu, internete, sporte, dėl rasinių ir tautinių skirtumų bei kaip jas įveikti;
  • Informaciją ir nuorodas apie įvairias vykdomas prevencines programas.

 

http://stopbullyingnow.hrsa.gov/

Šis internetinis puslapis sukurtas JAV Sveikatos ir Socialinių paslaugų ministerijos iniciatyva 2004m., vykdant nacionalinę patyčių prevencinę programą. Čia pateikiama informaciją vaikams, tėvams ir mokytojams apie tai, kas yra patyčios, kaip jas atpažinti, kokias fizines bei psichologines pasekmes patyčios gali turėti ir kaip su jomis susitvarkyti. Taip pat čia galima rasti įvairias metodines priemones bei žaidimus, kaip dirbti su patyčias patyrusiais vaikais, kaip organizuoti prevencines programas.

 

http://www.antibullying.net/

Šis internetinis puslapis sukurtas 1999 metais gruodžio mėnesį Škotijos vyriausybės ir Edinburgo Universiteto Pedagogikos skyriaus iniciatyva. Jis yra skirtas mokiniams, jų tėvams ir mokytojams. Čia galima rasti informacijos apie tai, kas yra patyčios, kaip jas atpažinti, patarimus, kaip susitvarkyti su patyčiomis, kokiu būdu sustabdyti tyčiojimąsi, kaip dirbti su vaikais, patyrusiais patyčias. Taip pat čia yra nuorodos, kur dar galima rasti informacijos, susijusios su šia tema, kokias knygas, straipsnius verta paskaityti, pateikiami kontaktai organizacijų ir asmenų, į kuriuos galima kreiptis, jei vaikas patiria patyčias.

 

http://www.bullyonline.org/

Šis internetinis puslapis yra sukurtas Jungtinės Karalystės National Workplace Bullying Advice Line iniciatyva 1996 metais. Jis skirtas kiekvienam, kas tiesiogiai ir netiesiogiai susiduria su patyčiomis savo gyvenime (darbuotojai, darbdaviai, profesinių sąjungų atstovai, šeimos nariai, konsultantai, tyrėjai, žurnalistai, t.t.) Čia galima rasti informacijos, kas yra patyčios, kur galima su jomis susidurti, kas yra potenciali patyčių auka ir kas potencialiai yra linkęs tyčiotis, kokias fizines bei psichologines pasekmes gali sukelti patyčias, kokiais būdais galima susitvarkyti ir sustabdyti patyčias. Taip pat yra pateikta daugybė nuorodų, kur galima rasti daugiau informacijos šia tema, publikacijų ir knygų apie patyčias.

 

http://www.bullyingnoway.com.au/

"Bullying. No way!" projektas sukurtas Australijos švietimo skyrių specialistų dėka. Šio projekto tikslai yra: 

  • suteikti informaciją apie būdus, kaip sumažinti patyčių ir žiaurumo apraiškas mokyklose;

  • naudojant šiuolaikines technologijas, padaryti informaciją lengvai prieinamą mokyklų bendruomenėms;

  • užtikrinti, kad visi vaikai turėtų galimybę mokytis saugioje ir palaikančioje aplinkoje.

Šiame puslapyje galima rasti informacijos paie patyčias, patarimų mokiniams, mokytojams ir kitiems mokyklų darbotuojams, kaip sustabdyti patyčias, kaip sukurti saugią aplinką mokykloje. Taip pat yra taip vadinamas "atsipalaidavimo" skyrelis, kuriame mokiniai gali parašyti, arba nupiešti savo patyčių patyrimą. Norint surasti daugiau publikacijų, straipsnių ir knygų apie patyčias, galima pasinaudoti paeiškos sistema.

 

http://www.bullybeware.com/

Ši svetainė yra sukurta 2003 metais Kanadoje ir yra skirta mokiniams, mokytojams ir mokyklos darbuotojams. Čia galima rasti informacijos apie tai, kas yra patyčios, kaip jos gali pasireikšti, kas gali tapti potencialia patyčių auka ir kas yra linkęs tyčiotis iš kitų. Greta to yra aprašytos strategijos ir būdai, kaip sustabdyti patyčių pasireiškimą mokykloje ir kaip sukurti saugią aplinką. Norint sukurti kuo efektyvesnę mokyklos strategiją, siūloma užsisakyti įvairios metodinės medžiagos.

 

http://www.police.govt.nz/service/yes/nobully/

Šis internetinis puslapis yra sukurtas Naujosios Zelandijos policijos Jaunimo Švietimo skyriaus iniciatyva. Jis skirtas mokiniams, tėvams ir mokytojams. Čia galima surasti informacijos apie tai, kas yra patyčios, kaip jos gali pasireikšti, kas gali tapti potencialia patyčių auka ir kas yra linkęs tyčiotis iš kitų, kokias fizines bei psichologines pasekmes gali turėti patyčios. Svetainėje pateikiamos nuorodos, kur galima rasti daugiau informacijos apie patyčias. Taip pat  pateikiamos rekomendacijos, kaip sustabdyti patyčias ir kur galima kreiptis, aprašytos strategijos, kaip keisti vaikų elgesį. Šiame puslapyje galima susipažinti su Naujosios Zelandijos mokyklose taikoma KIA KAHA prevencine programa, jos tikslais ir strategijomis.

 

http://www.cyberbullying.ca/

Šis internetinis puslapis yra sukurtas Kanados Bullying.org prezidento Bill Belsey iniciatyva. Įsigalėjus šiuolaikinėms informacinėms technologijoms, atsirado ir naujų patyčių, pvz. patyčios elektroniniais laiškais, trumposiomis žinutėmis, pokalbio svetainėse. Šio puslapio tikslas yra supažindinti žmones, kas yra patyčios kibernetinėje erdvėje, kaip jos pasireiškia, kaip jų išvengti. Taip pat yra pateikta statistika, nuorodos, publikacijų, susijusių su šia tema, sąrašas.

 

http://www.oecd-sbv.net/

2005-2006 tarptautinėje konferencijoje "Taking Fear out of Schools" buvo nutarta sukurti tarptautinę interneto svetainę, kurios tikslas – skatinti naujų ir efektyvių patyčių ir smurto mažinimo mokyklose strategijų taikymą. Prie šio projekto yra prisijungusios 20 šalių: Australija, Austrija, Belgija, Kanada, Prancūzija, Vokietija, Vengrija, Airija, Izraelis, Japonija, Pietų Korėja, Meksika, Norvegija, Lenkija, Slovakija, Slovėnija, Švedija, Šveicarija, Turkija, Didžioji Britanija.

Šiame puslapyje galima rasti informacijos apie patyčias ir smurtą mokyklose, apie skirtingų šalių patyrimą, mažinant smurto mastą. Į projektą įsitraukusios šalys yra skatinamos bendradarbiauti, dalintis patirtimi ir turima informacija.

 

 


Naujienų prenumerata

El. paštas







Sprendimas: ivc.lt