Naujienos
  Tyrimai
  Išgirsk vaiką
  Renginiai ir projektai
  Projektas "Saugesnis internetas"
  Pranešimai spaudai
  Vaikų linija žiniasklaidoje
  Vaikams ir paaugliams
  Diskusijos
  Apie Vaikų liniją
  Nuotraukos
  Kampanija BE PATYČIŲ
  Apie sunkumus
  Skaitiniai
  Savanoriams
  Kviečiame paremti
  Rėmėjai
  Draugai
  Leidiniai
  Atsiliepimai
  Naudingos nuorodos
  Kontaktai


Drąsus žingsnis, Rinkos aikštė, p. 5

Autorius: Dainius šepetys, data: 2005 03 23

Tiražas: 5957; Rubrika: Žinios

Dotnuvos pagrindinė mokykla žengė drąsų žingsnį - pirmoji rajone viešai pripažino, jog priekabiavimas jų švietimo įstaigoje yra rimta problema.
"Kažkodėl visos rajono mokyklos bijo viešai pripažinti, kad jose yra priekabiaujama", - kalbėdamas apie visuotinę nūdienos problemą, sakė direktorius Rimantas Urbonavičius. Jam pritarė socialinis pedagogas Saulius Žaromskis, teigdamas, jog pas mus visiškai nevykdoma priekabiavimo prevencija.

Vaikų saugumas - labai aktuali tema, nes smurtavimas ir tyčiojimasis mokykloje - tai problemos, su kuriomis gana dažnai susiduriama švietimo įstaigose. Prieš porą metų Pasaulinės sveikatos organizacijos atlikto tyrimo duomenimis, pagal vaikų, iš kurių yra tyčiojamasi, skaičių Lietuva tarp 36 šalių užima pirmąją vietą. Ši tendencija nekinta nuo 1998 metų, kai mūsų šalis buvo įtraukta į šį tyrimą. Dotnuvos pagrindinėje mokykloje socialiniu pedagogu dirbantis edukologijos magistras S.Žaromskis nusprendė, jog pribrendo reikalas atkreipti rajono mokytojų bei moksleivių dėmesį į priekabiavimo reiškinio paplitimą, skatinti ieškoti šios problemos sprendimo būdų. Tuo tikslu mokykloje surengta respublikinė konferencija "Ar esi saugus?"

Renginyje dalyvavo septynių mūsų rajono, taip pat Jonavos, Panevėžio ir Prienų mokyklų komandos. Konferencijos dalyviams problemos esmę padėjo atskleisti organizacijos "Vaikų linija" programų koordinatorė Jurgita Valiukevičiūtė, organizacijos "Gelbėkit vaikus" Šiaulių padalinio pirmininkė Jūratė Trakšelienė, viešosios įstaigos "Vaiko namas" psichologė Neringa Grigutytė, Kėdainių rajono mokyklų socialiniai pedagogai.

Konferencijos darbinę nuotaiką lėmė tai, jog visos dalyvaujančios komandos atsivežė savo mokyklose atlikto tyrimo rezultatus, tad buvo galimybė juos palyginti tarpusavyje, padaryti išvadas apie silpnąsias ir stipriąsias savo mokyklos puses. S.Žaromskis tikisi, kad po konferencijos mokytojai bei mokiniai aktyviau įsitrauks į patyčių prevencijos kūrimą ir vykdymą, organizuos įvairius renginius.


Naujienų prenumerata

El. paštasSprendimas: ivc.lt